Osiągnięcia
szkoły i jej uczniów
rok
szkolny 2010/2011
• W Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Rosyjskiej w roku 2010 II miejsce zajęła Paulina
Cieślińska z Ia, a III miejsce zajął duet Paulina Cieślińska i Maria Zimnicka,
w roku 2011 wyróżnienie zdobyła uczennica klasy IIa Paulina Cieślińska.
• Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym ( I miejsce w Łodzi i wyróżnienie)
• Konkurs na Debatę o Unii Europejskiej (III miejsce w Łodzi dla klasy IIb).
• Konkurs na Logo Młodzieżowej Rady Miejskiej ( I miejsce)
• W Konkursie Poezji Rosyjskiej - wyróżnienie zdobył Adam Sobociński z klasy IIe
• W Konkursie Katyń- nasza Ziemia Święta - siedmioro uczniów
z klasy III b zajęło II miejsce
• W Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie - uczennica Małgorzata Złoty zakwalifikowała
się do etapu centralnego
• Krystian Możdżyński z klasy Ic zajął II w mistrzostwach Polski w biegu przez płotki
• Amalia Habib z klasy IId zdobyła mistrzostwo Łodzi w skoku w dal, zespołowo
młodzież zdobyła IV miejsce
rok
szkolny 2009/2010
• Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi II stopnia za szczególne osiągnięcia w pracy
na rzecz rozwoju łódzkiej oświaty i wychowania młodego pokolenia Polaków
dla dyrektor Ewy Kaczorowskiej
• Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla nauczycieli - B. Matusiak
• Natalia Gudaja - uczennica z klasy IIb zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim
konkursie "Kartki z pamiętnika ukrywającego się Żyda"
rok
szkolny 2008/2009
• Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla nauczycieli - M. Zakrzewska
• Szkoła otrzymała Medal Pamiątkowy Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego
Czerwonego Krzyża „Twoja krew ratuje życie”
•
Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Łukasz Gebel
• Malwina Biskupik z klasy II b wygrała Konkurs Historia, kultura
i zagłada Żydów polskich ( I miejsce w Łodzi).
• Dwaj uczniowie szkoły - Filip Dawidowicz i Christian Gasperi
- są przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miejskiej.
• Uczeń klasy II B zajął I miejsce w konkursie na logo Młodzieżowej Rady Miejskiej
• Łukasz Ławniczak z klasy IIc zajął II miejsce w Konkursie Konsumenckim,
wyróżnienia otrzymali Dariusz Drzewiecki z IIe i Mateusz Trzeciecki z IIb.
rok
szkolny 2007/2008
• Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla nauczycieli - A. Marciniak
•
Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Adrianna Majchrzak
•
I miejsce w kategorii dla liceów w konkursie "Młodzierzowa Encyklopedia Łodzi
- Łódź - dodaj do ulubionych" organizowanym w ramach VII Łódzkiego Festiwalu
Bibliotek Szkolnych - Beniamin Kwatkowski i Maciej Herczyński
•
2 laureatów konkursu DNI AUSTRII
•
5 finalistów i 1 Laureat KONKURSU KONSUMENCKIEGO
•
1 finalista KONKURSU MITOLOGICZNEGO
•
1 finalista KONKURSU CHEMII NIEORGANICZNEJ
•
1 laureat konkursu ZOSTAŃ EURODEPUTOWANYM
•
II miejsce w KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIWEGO- Anna Dylewska
•
Udział szkoły w programie "MAM HAKA NA RAKA"
•
Udział szkoły w projekcie "ZACHOWAĆ PAMIĘĆ. HISTORIA
I KULTURA DWÓCH NARODÓW"
•
I miejsce w Łodzi w HONOROWYCH KRWIODAWSTWIE. Ukończenie przez
8 uczestników
KURSU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.
rok
szkolny 2006/2007
•
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Sebastian Latocha
• II miejsce w Projekcie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana
pt. Gra internetowa"Zostań eurodeputowanym"zdobył Michał
Drużyński
• V miejsce w Łódzkim Konkursie z Chemii Ogólnej i Nieorganicznej
zajął Emil Ruda
rok
szkolny 2005/2006
•
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Kamila Łukasik
•
III miejsce w Turnieju Recytatorskim o "Autograf Noblistki"
zajęła Katarzyna Dałek
•
V miejsce w Ogólnołódzkim Konkursie Klas II "Funkcje i figury"
zdobyła Agata Witkowska
rok
szkolny 2004/2005
•
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano Małgorzacie Karczmarek
•
Finalistką Konkursu Krasomówczego została Kamila Łukasik
•
II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piramida Matematyczna zdobyli:
Ewelina Sułkowska, Adam Michalski i Malwina Stachowicz
Wyróżnienia w Piramidzie uzyskały dwie grupy w składzie: Monika
Kaźmierczak, Beata Dudzińska i Barbara Niewiadomska oraz Kamila
Łukasik, Helena Zambrano Quispe
i Maciej Gabryel.
•
Laureatem konkursu ekologicznego "EKO- ECHO" dla szkół
ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego został Damian
Klimek
•
XV Liceum otrzymało wyróżnienie w I Przeglądzie Inicjatyw Edukacyjnych
w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne
•
I miejsce (na trasie nr 3) oraz III miejsce w konkursie krajoznawczym
drużyn starszych
w VI Międzynarodowym Rajdzie Górskim Euroregionu Nysa
"Karkonosze 2004"
•
XIV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkoł Ponadgimnazjalnych i
Policealnych
w Honorowym Krwiodawstwie 2004 (I miejsce w Łodzi)
rok
szkolny 2003/2004
•
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla: Natalii
Zawadzkiej
•
Stypendium Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole dla: Małgorzaty
Kaczmarek
• I i II miejsce drużynowo w konkursie z wiedzy o Wielkiej
Brytanii zorganizowanym przez English Language Centre
oraz Ambasadę Brytyjską:
I miejsce wywalczyli: Małgorzata Karczmarek, Anna Witkowska,
Przemysław Dusza, Marcin Adamiak i Bartek Rodak
II miejsce: Hanna Kubiak, Ewa Jędrzejczyk, Jakub Taner,
Joanna Gajda i Maria Czerniak
•
Znaczące miejsce w Finale Europejskiego Konkursu Językowo - Informatycznego
"E-agle" zajęła Małgorzata Kaczmarek
• Wyróżniające wyniki w zawodach II stopnia XXVIII Olimpiady
Języka Angielskiego uzyskała Marta Kmiecik
•
XII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Znaszli
swój kraj" zdobyła Agata Owczarek, a XVI miejsce
- Anna Łobodzińska
• I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Matematyczna Piramida
wywalczyli uczniowie: Jakub Lutosławski , Piotr Rzodkiewicz i Michał
Łakomiec
•
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymała
Magdalena Olejniczak
•
V miejsce dla XV Liceum w Rankingu Matematycznym wszystkich szkół
biorących udział w rekrutacji na Politechnikę Łódzką
w latach 1995 - 2003
rok
szkolny 2002/2003
•
Laureatka konkursu uczniów tłumaczy z języka angielskiego: Katarzyna
Brzezińska
•
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla: Emilii
Pająk
•
Stypendium Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej dla: Anny
Łobodzińskiej
•
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymała
Katarzyna Badowska.
rok
szkolny 2001/2002
• Polskie Towarzystwo Krajoznawcze przyznaje
dyplom dyrekcji XV LO za upowszechnianie turystyki i
krajoznawstwa w środowisku młodzieży szkolnej
• I miejsce w konkursie organizowanym przez XV wzorem "Gazety
Wyborczej" Magiczne miejsce w Łodzi " dla
Zofii Walenckiej
• Stypendium naukowe dla: Agnieszki Żołnowskiej
rok
szkolny 2000/2001
• Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała:
Ewa Bojanowska
• W ogólnopolskim rankingu szkół średnich XV znalazła się
na V miejscu w woj. łódzkim
• Dyplom dla Szymona Kozłowskiego za zajęcie wysokiego miejsca
w Otwartym Konkursie Wiedzy z Geografii Polski "
Znasz swój kraj "
• II miejsce w improwizowanych przemówieniach zajęła Katarzyna
Brzezińska
• III miejsce w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii zajęli:
Wojtek Grecki, Bartłomiej Rodak, Katarzyna Żółtowska
•
IV miejsce
Tomasz
Marusik, Agata Żółtaszek. Radosław Małachowski
•
W Olimpiadzie wiedzy o Unii Europejskiej II miejsce zajął Wojciech
Magin
•
Dyplom dla Laureata tej olimpiady zdobył Igor Hacia
•
Finalistką olimpiady z języka rosyjskiego była Anna Maria Steglińska
rok
szkolny 1999/2000
•
Nagroda ministra Oświaty dla mgr Stanisławy Hejwowskej i mgr Jolanty
Piórkowskiej
•
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Marcina
Wijatkowskiego
rok
szkolny 1998/1999
•
Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla mgr Danuty Kierczuk
olimpiady:
chemia
- III miejsce w Polsce Szymona Janczara
( brąz z reprezentacją Polski w Bangkoku w Tajlandii)
Mikołaj
Słabicki - XX miejsce w Polsce
historia
- Ewelina Klimowicz ( laureatka )
Centralny
Konkurs " Kreowanie Władz Publicznych na Ziemiach Polskich
od początku państwowości do współczesności "
Dorota
Wiśniewska ( I miejsce w Polsce )
literatura
języka polskiego - Marta Spychalska ( laureatka )
j.
rosyjskiego - Magdalena Łaczkowska
rok
szkolny 1997/1998
olimpiady:
j.
rosyjskiego - Magdalena Łaczkowska
chemia
- XIV miejsce w Polsce Szymona Janczara
I
miejsce w Polsce w Konkursie Mickiewiczowskim dla Marty Spychalskiej
finaliści
olimpiad:
historyczna
- Ewelina Klimowicz
o
prawach człowieka - Anna Chełmińska
chemicznej
- Witold Gerstendorf i Mikołaj Słabicki
ponadto:
II
miejsce Bartłomieja Blusa w łódzkim konkursie chemicznym
V
miejsce Michała Ciećko w łódzkim konkursie mitologicznym,
VII miejsce Katarzyny Sikoty
I
miejsce w Łodzi w lidze strzeleckiej ( dziewczęta )
II
miejsce w Łodzi w lidze strzeleckiej ( chłopcy )
•
Stypendium prezesa Rady Ministrów dla:
TOMASZA
RACZYŃSKIEGO
•
Najlepsza maturzystka: Aleksandra Jóźwiak ( ś. 5,4 )
rok
szkolny 1996/1997
• Medal Edukacji Narodowej dla mgr Joanny Czerneckiej
olimpiady:
literatury i języka polskiego - Marta Spychalska ( III
miejsce w Polsce )
chemiczna - Szymon Janczar ( XIV miejsce w Polsce )
konkurs ortograficzny - I miejsce w Łodzi dla Marty Spychalskiej
II
miejsce w województwie łódzkim w konkursie matematycznym klas drugich
dla Marka Strejczeka
• Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla :
SZYMONA
JANCZARA
•
Tytuł najlepszego maturzysty 97' na konkursie organizowanym
przez Szkołę Bankowości " Logos " i redakcje
Ekspressu Ilustrowanego uzyskał
WOJCIECH
WOŹNIAK
rok
szkolny 1995/1996
• Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla mgr
Małgorzaty Zakrzewskiej
olimpiady:
język polski i literatura - Przemysław Pietrzak ( II miejsce
w Polsce )
Wyróżnienie w olimpiadzie plastycznej - Agnieszka Wojciechowska
rok
szkolny 1994/1995
olimpiady:
chemia
- Tomasz Zieliński, reprezentant Polski
na międzynarodowej olimpiadzie w Pekinie ( srebrny medal )
finaliści olimpiad :
chemicznej
- Marcin Szychowski
literatury
i języka polskiego - Anna Krukowska, Aldona Szczepańska
język polski - laureat III miejsca - Marcin Kaskiewicz
grudzień
1994
•
Senat PŁ postanowił już drugi raz uczniów XV LO przyjmować bez egzaminów
na wszystkie kierunki studiów, tylko na podstawie wyników
egzaminu dojrzałości.
listopad
1994
•
szkoła zajęła I miejsce w Konkursie o Łodzi i Województwie Łódzkim
zdobywając nagrodę Prezydenta miasta i statuetkę "
Łódzkie Skrzydła ".
wrzesień
1991/1992
finaliści olimpiad :
język polski - Maja Wiśniewska
wrzesień
1990
•
przyjęcie szkoły przez Krajowy Komitet pomocy Szkole do Klubu Przodujących
Szkół.
rok
szkolny 1989/1990
•
wprowadzenie w szkole, jako w jednym z 5 liceów łódzkich
tzw. " egzaminów łączonych "- matura została
połączona z egzaminami
na Politechnikę Łódzką.
rok
szkolny 1986/1987
• I miejsce w Łodzi w wynikach egzaminów dojrzałości ( 100
%).
rok
szkolny 1985/1986
•
I miejsce w Łodzi w przyjęciach na uczelnie ( 84,4 % ).
w
latach 1983, 1984/1985 i 1985/1986
•
I miejsce w Łodzi pod względem nauczania.
rok
szkolny 1981/1982
• szkoła zajęła I miejsce w Polsce w konkursie "Bliżej
Teatru".
• I m-ce w woj. łódzkim w przyjęciach na uczelnie ( 91, 45
% ).
• szkoła zajęła I miejsce w województwie w rocznej klasyfikacji.
rok
szkolny 1979/1980
•
szkoła zajęła II miejsce w konkursie na " Najlepiej pracujące
liceum" w Łodzi.
| do góry |
|